ANA SAYFA
  YENİ TÜRK TİCARET KANUNU
  FİRMA PROFİLİ
  REKLAM HİZMETLERİ
  İNTERNET HİZMETLERİ
    ALAN TESCİLİ&HOSTİNG
    RELATİS FARKI
    E-TİCARET HİZMETLERİ
    SİSTEM GÜVENLİĞİ
  GRAFİK&MATBAA İŞLERİ
  PROMOSYON ÜRÜNLER
  REFERANSLAR
  NATUREL TİCARET
  İLETİŞİM

1 ziyaretçi online
 
SANAL MAĞAZA VE
ELEKTRONİK TİCARETİN FAYDALARI


Sanal ortamda elektronik ticaret, vizyon sahibi firmalara pek çok avantaj ve yeni iş olanakları sağlamaktadır.İşletmenizin 7 gün 24 saat boyunca faaliyette olmasına olanak tanır. Sanal mağazanızda ticaret ile ilgili her türlü işlem, sizin yokluğunuzda otomatik olarak tamamlanır. Otomasyonlaştırılmış envanter kontrolü, sipariş ve satın alım idaresi gibi işlemler ve iş yönetimi araçları sayesinde, personelinizden kaynaklanan hatalar ortadan kalkar, zaman tasarrufu sağlanır ve iş gücü ihtiyacınız azalır. Maliyetlerinizdeki bu düşüş, ürün fiyatlarına yansıyacağından piyasada rakiplerinize karşı avantaj sağlayabilirsiniz. Elektronik ticaret kişiye özel satış imkanları sunduğundan müşterileriniz ve sizin aranızda özel bir bağ kurulmasını sağlar. Müşteri dosyalarına müşteri tercihleri, alışkanlıkları ve demografik özellikleri gibi bilgileri girerek müşterileriniz ile olan iletişiminizi hızlandırabilir ve özelleştirebilirsiniz.

TÜRKİYE'DE E-TİCARET

Türk toplumunun Internet ile tanışması sadece birkaç yıl öncesine dayanmasına rağmen, Internet kullanımı için gerekli olan teknolojik altyapının sürekli gelişmesiyle, Internet kullanımı ülkemizde de her alanda büyük bir hızla yaygınlaşmaktadır. Özellikle 1999 yılından itibaren Internet kullanıcılarının sayısındaki hızlı artış, Türkiye'deki şirketleri de Internet ortamına girmeye zorlamıştır. Su anda Türkiye'deki elektronik ticaret uygulamaları işletmeden son kullanıcılara (Business to Consumer, B2C) satış biçimiyle gerçekleşmektedir . Ancak dünyadaki mevcut uygulamalardan da anlaşılabileceği gibi işletmeden işletmeye satış elektronik ticaret hacminin büyük kısmını oluşturmaktadır. Kısa bir süre sonra Türkiye'de de büyük firmalardan başlamak üzere bir çok şirketin tedarikçileri ve bayileri arasındaki işlemleri Internet e taşımalarına ve işletmeler arası elektronik ticaretin patlamasına tanıklık edeceğiz. Elektronik ticaretin büyüme trendini gören ve bu yeni pazarda yerini almak isteyen çok sayıda şirket rekabette geri kalmamak için Internet üzerinde site açmaya başladı.

SANAL MAĞAZANIZDA KREDİ KARTI İLE SATIŞ

Arzu ederseniz Sanal Mağazanızda kredi kartı ile satış yapabilirsiniz. Kabul edeceğiniz kredi kartlari : MasterCard, isa, Amerikan Express Internet üzerinden kredi kartı ile satış yapabilmeniz için Bankanızdan veya Uluslararası bir bankada Ticari Hesap (Merchant Account) açmanız gerekmektedir.

YERLİ BANKADA TİCARİ HESAP (MERCHANT ACCOUNT) AÇMA

Yerli bir bankadan kredi kartı ile satış yetkisi için yapılacak işlemler aşağıdaki gibidir. Bu bilgiler genel ve yaklaşık bilgilerdir. Bankadan bankaya veya müracat zamanınıza göre değişebilir. Detaylı ve kesin istenen belgeler için banka şubenize müracaat etmeniz gerekmektedir. Sanal Mağazanıza ait Web Siteniz olması gerekir. SSL sertifikası almanız gerekir: Ayrıca Internet üzerinden satış isteyen firmalar kendi siteleri için bir SSL sertifikası almaları gerekmektedir. VPOS VPos olarak adlandırılan Sanal POS Verifone firması tarafından geliştirilmiş ve Türkiye'de birçok banka tarafından kullanılan, Internette alışveriş yaptıran işyerlerinin tahsilatlarını yapmalarını sağlayan bir POS yazılımıdır. Siteden alışveriş yapan müşteri, kredi kartı bilgisini sitenin formuna girdikten sonra, bu bilgiler Internet üzerinden güvenli bir şekilde bankaya ulaşır ve provizyon alınır. Bu hizmetin senelik kira bedeli yaklaşık 300 USD' dir. Lisans Bedeli : Ayrıca Vpos yazılımını web serverınıza yüklemek için lisans bedeli olarak yaklaşık 1250$ + KDV ödemeniz gerekmektedir. VPOS Komisyonları: POS komisyonları banka şubeniz tarafından belirlenmektedir.Başvuru Belgeleri: Bankanız ile , POS Sözleşmesi; ve Elektronik Ticaret Sözleşmesini imzalamanız ve üye işyeri başvurusu yapmanız gerekmektedir. İstenen belgeler: Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri, kiracı ise kira kontratı fotokopisi

YABANCI BANKADA TİCARİ HESAP (MERCHANT ACCOUNT) AÇMA

Yerli bir bankadan Ticari Hesap (Merchant Account) açamıyorsanız size bir ABD bankası üzerinden kredi kartı ile satış yetkisi alabileceğiniz bir hesap açabiliriz. Kredi kartı ile Sanal Mağazanızda yapılan satışlar yabancı bankadaki hesabınızda toplanacak ve her ayin 8' i ve 23' ünde Türkiye' deki banka hesabınıza otomatik olarak aktarılacaktır. Sunulan bu servis tüm dünyada güvenilir bir şekilde 60 binin üzerinde işyeri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. BANKA HAVALESİ İLE SATIŞ İSLEMLERİ Eğer Sanal Mağazanızda Kredi Kartı ile satış yapmak istemiyorsanız sipariş formunuza Banka Havalesi ile ödeme seçeneği koyarak, müşterilerinizin Bankanıza havale yapmasını isteyebilirsiniz. Havalenin hesabınıza gelip gelmediğini Şubesiz Bankacılık yöntemi ile anında kontrol edebilirsiniz.

Çatal Sokak No:11/C Maltepe-ANKARA /TURKEY +90 312 231 59 10 - 230 64 96